Byhistorisk Forening Stavanger Hjemmeside / Byhistorien / Historien setter spor

Historien setter spor

Stavanger er en gammel by full av nytt. De ulike fasene i byens historie har satt tydelige spor i det fysiske bybildet. De første århundrene er først og fremst representert ved Domkirken og Bispekapellet. Stavanger Domkirke er landets nest største middelalderkatedral. Sjøhusene og kjøpmannsgårdene i havna viser byens ansikt utad den gang Stavanger var en av landets viktigste handels- og sjøfartsbyer. Den tette, lave trehusbebyggelsen fra 1700- og 1800-tallet forteller mye om folks daglige liv og levekår før i tiden. Noen av de gamle fabrikkbygningene i karakteristisk industriarkitektur fra hermetikkindustriens glansdager står fortsatt midt i byens sentrum. Selv om de er tatt i bruk til andre formål, illustrerer også de en avgjørende epoke i Stavanger historie. Moderne bygninger i betong, glass og stål symboliserer velstanden i et av Europas viktigste sentra for forvaltning av petroleumsressurser

eZ debug

Clear cache:

Quick settings:

Timing: Dec 09 2021 07:45:50
Script start
Timing: Dec 09 2021 07:45:50
Module start 'content'
Timing: Dec 09 2021 07:45:50
Module end 'content'
Debug: ezpI18n::translateText Dec 09 2021 07:45:50
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'eZComments'
Timing: Dec 09 2021 07:45:50
Script end

Main resources:

Total runtime0.1579 sec
Peak memory usage22,528.0000 KB
Database Queries65

Timing points:

CheckpointStart (sec)Duration (sec)Memory at start (KB)Memory used (KB)
Script start 0.01040.0313 3,167.21884,720.0313
Module start 'content' 0.04170.0920 7,887.250011,453.3672
Module end 'content' 0.13370.0242 19,340.61721,349.5391
Script end 0.1578  20,690.1563 

Time accumulators:

 Accumulator Duration (sec) Duration (%) Count Average (sec)
Ini load
Load cache0.017010.7583310.0005
Check MTime0.00885.5647310.0003
Mysql Total
Database connection0.00030.162810.0003
Mysqli_queries0.00603.7952650.0001
Looping result0.00100.6631630.0000
TS translator
TS init0.00442.755530.0015
TS cache load0.00211.316630.0007
TS context load0.00150.962530.0005
Template Total0.087755.630.0292
Template load0.00815.126130.0027
Template processing0.079650.401230.0265
Template load and register function0.00110.688310.0011
states
state_id_array0.00010.077910.0001
state_identifier_array0.00020.143720.0001
Override
Cache load0.00382.3798200.0002
Sytem overhead
Fetch class attribute name0.00201.2693150.0001
class_abstraction
Instantiating content class attribute0.00010.0596160.0000
General
String conversion0.00000.015730.0000
dbfile0.00221.3693130.0002
Note: percentages do not add up to 100% because some accumulators overlap

Templates used to render the page:

UsageRequested templateTemplateTemplate loadedEditOverride
1node/view/full.tplfull/article_subpage.tplextension/byhistorisk/design/byhistorisk/override/templates/full/article_subpage.tplEdit templateOverride template
2content/datatype/view/ezstring.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezstring.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezxmltext.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltext.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezxmltags/paragraph.tpl<No override>extension/ezwebin/design/ezwebin/templates/content/datatype/view/ezxmltags/paragraph.tplEdit templateOverride template
1pagelayout.tpl<No override>extension/byhistorisk/design/byhistorisk/templates/pagelayout.tplEdit templateOverride template
1setup/debug_toolbar.tpl<No override>design/standard/templates/setup/debug_toolbar.tplEdit templateOverride template
 Number of times templates used: 7
 Number of unique templates used: 6

Time used to render debug report: 0.0003 secs