1999

Stavangeren nr.1 1999

Innhold:

  • Side 2: Tusenårsstedet
  • Side 3: Leder: 1999
  • Side 5: Opprustning av Parken
  • Side 12: Ladegård kirkegård av Sverre Heskestad
  • Side 15: Byhistorisk skilting 1999
  • Side 16: Glimt fia det gamle Stavanger av Halvor Pedersen
  • Side 17: Da posten kom til Stavanger - del II av Kåre Mossige
  • Side 22: Kongsgård - tusenårsjubileet - middelalderbiblioteket av Ivar Walde
  • Side 26: Min byhistoriske samvittighet av Ivar Salomonsen
  • Side 27: En slekts skjebne av Harald Sommerfeldt Schmidt

Stavangeren nr.2 1999

Innhold:

  • Side 3: Ved Kiellands grav av Leif Johan Sevland
  • Side 4: Domkirkens restaurering av Ove Hagir
  • Side 8: Fra Trankebar til Breiavatnet av Gunnar A Skadberg
  • Side l4: Worsehuset finnes fortsatt av Halvor Pedersen
  • Side l8: Tobakksproduksjonen i Stavanger 1940-45 av Oddvar Høiland
  • Side 22: Stavangrt i reformasjonsårhundret av E.A. Erichsen
  • Side 28: Samfunnsbyggeren som forbygde seg av Jan Gjerde
  • Side30: Styrets beretning , Årsmøtet

Stavangeren nr.3 1999

Innhold:

  • Stavangers grunnleggelse - knyttet til Erling Skjalgssons tid? Innspill til nydikusjon og forskning... av Torgrim Titlestad, Førsteamanuensis, dr. philos. Høgskolen i Stavanger

Stavangeren nr.4 1999

Innhold:

Side 3: En synlig Kielland

Side 5: Middelthon om Kielland

Side 9: Gestapokjelleren på Eiganes av E. Kåre Johannessen

Side 13: Zack - hvorfor går du med kalosjer?

Side 18: Kongsgård jubilerer, av Halvor Pedersen

Side 20: Forruna og «Kjemien» av Kjell StahL Johannesen

Side 23: På en søyle står en trist forfatter av Randi Folkestad

Side 28: Brente mandler og pannekaker med syltetøy

Side 30: Kielland og pengene av jan Gjerde

eZ debug

Clear cache:

Quick settings:

Timing: Dec 09 2021 09:06:37
Script start
Timing: Dec 09 2021 09:06:37
Module start 'content'
Timing: Dec 09 2021 09:06:37
Module end 'content'
Debug: ezpI18n::translateText Dec 09 2021 09:06:37
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'eZComments'
Timing: Dec 09 2021 09:06:37
Script end

Main resources:

Total runtime0.2152 sec
Peak memory usage22,784.0000 KB
Database Queries74

Timing points:

CheckpointStart (sec)Duration (sec)Memory at start (KB)Memory used (KB)
Script start 0.00960.0290 3,167.35164,720.0313
Module start 'content' 0.03860.1660 7,887.382811,611.7578
Module end 'content' 0.20460.0106 19,499.1406420.9063
Script end 0.2151  19,920.0469 

Time accumulators:

 Accumulator Duration (sec) Duration (%) Count Average (sec)
Ini load
Load cache0.01617.4889310.0005
Check MTime0.00843.9020310.0003
Mysql Total
Database connection0.00030.116210.0003
Mysqli_queries0.00723.3506740.0001
Looping result0.00080.3717740.0000
TS translator
TS init0.00401.879330.0013
TS cache load0.00200.910430.0007
TS context load0.00150.679430.0005
Template Total0.151870.530.0506
Template load0.00763.533230.0025
Template processing0.144166.982030.0480
Template load and register function0.00100.470810.0010
states
state_id_array0.00060.279450.0001
state_identifier_array0.00070.326160.0001
Override
Cache load0.00431.9825940.0000
Sytem overhead
Fetch class attribute name0.00572.651090.0006
class_abstraction
Instantiating content class attribute0.00010.031790.0000
General
String conversion0.00000.007020.0000
dbfile0.00180.8205140.0001
Note: percentages do not add up to 100% because some accumulators overlap

Templates used to render the page:

UsageRequested templateTemplateTemplate loadedEditOverride
1node/view/full.tplfull/folder.tplextension/ezwebin/design/ezwebin/override/templates/full/folder.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezstring.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezstring.tplEdit templateOverride template
4content/datatype/view/ezxmltext.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltext.tplEdit templateOverride template
4content/datatype/view/ezxmltags/header.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltags/header.tplEdit templateOverride template
28content/datatype/view/ezxmltags/strong.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltags/strong.tplEdit templateOverride template
19content/datatype/view/ezxmltags/li.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltags/li.tplEdit templateOverride template
19content/datatype/view/ezxmltags/emphasize.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltags/emphasize.tplEdit templateOverride template
3content/datatype/view/ezxmltags/ul.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltags/ul.tplEdit templateOverride template
4content/datatype/view/ezbinaryfile.tpl<No override>extension/ezwebin/design/ezwebin/templates/content/datatype/view/ezbinaryfile.tplEdit templateOverride template
9content/datatype/view/ezxmltags/paragraph.tpl<No override>extension/ezwebin/design/ezwebin/templates/content/datatype/view/ezxmltags/paragraph.tplEdit templateOverride template
1pagelayout.tpl<No override>extension/byhistorisk/design/byhistorisk/templates/pagelayout.tplEdit templateOverride template
1setup/debug_toolbar.tpl<No override>design/standard/templates/setup/debug_toolbar.tplEdit templateOverride template
 Number of times templates used: 94
 Number of unique templates used: 12

Time used to render debug report: 0.0003 secs