2013

Stavangeren nr. 1 2013

Innhold:

Side 3 Leder Av Harald Sig. Pedersen
Side 5 En hilsen fra komitelederen  Av Tora Aasland
Side 7 Fra kvinneroller i et mannsdominert samfunn til politisk likestilling. Veien mot stemmerettsreformen i 1913  Av Hans Eyvind Næss
Side 26 Kvinnelig stemmerett og de første kvinnene i Stavanger bystyre 1901  Av Bodil Wold Johnsen
Side 46 Fotografyrket og «Den nye kvinnen»  Av Gry Bang-Andersen
Side 56 Sanitetskvinnene i Stavanger. Et sterkt engasjement av viljesterke kvinner - i det stille  Av Kari Vevatne

Stavangeren nr. 2 2013

Innhold:

  • Side 3 Leder Av Harald Sig. Pedersen
  • Side 5 Esperantomiljøet i Stavanger 1905-1945 Av Kjell Heggvold Ullestad
  • Side 18 Stavanger-ungdom forsker på byens krigsofre Av Ole Kallelid og Heidi Løge
  • Side 30 Endre Grønnestad Av Gunnar A. Skadberg
  • Side 38 Klipp fra Stavanger Adresseavis i 1830-årene Av Jan Fredrik Berg
  • Side 44 Stavanger – nyoppstått by med langsom vekst Av Hans Eyvind Næss
  • Side 47 Stavanger bys historie – noen tanker Av Knud Helliesen
  • Side 50 Medlemmer i Byhistorisk forening Stavanger 2013

Stavangeren nr. 3 2013

Innhold:

  • Side 3 Leder Av Harald Sig. Pedersen
  • Side 5 Rusk i byens blinkende øye. Hva bunnslammet i Breiavatnet kan fortelle om Stavangers tidlige historie Av Asbjørn Simonsen
  • Side 17 Spora i jorda – livets memoarer Av Paula Utigard Sandvik
  • Side 33 Mellomalderbyen Stavanger Geir Atle Ersland
  • Side 43 Fjernsyn – nærsyn – vidsyn: Stavanger sett på avstand Av Øystein Ekroll
  • Side 53 Stavanger domkirke – den menneskelige katedralen Av Morten Stige
  • Side 65 Merker og spor på bygningsstein av kleber Av Ann Kathrine Meeks Hjemgaard
  • Side 79 Stavangerkatedralen i middelalderen Av Inge Bruland
  • Side 95 Bevarte skjelett som arkiv for levd liv: Nye metodar for undersøking av beinmateriale frå Domkyrkja Av Sean Dexter Denham, Hege Ingjerd Hollund,Laura van der Sluis
  • Side 108 Ny restaureringsplan for Stavanger domkirke og bispekapellet – Møte med en middelalderkatedrals sårbarhet Av Live Gram og Per Schjelderup
  • Side 120 Kongsgård – Middelalderens bispegård i Stavanger Av Trond Meling
  • Side 131 Domkirken i Trehusbyen Av Elsa Grimnes

eZ debug

Clear cache:

Quick settings:

Timing: Dec 09 2021 09:41:42
Script start
Timing: Dec 09 2021 09:41:42
Module start 'content'
Timing: Dec 09 2021 09:41:43
Module end 'content'
Debug: ezpI18n::translateText Dec 09 2021 09:41:43
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'eZComments'
Timing: Dec 09 2021 09:41:43
Script end

Main resources:

Total runtime0.1727 sec
Peak memory usage22,528.0000 KB
Database Queries63

Timing points:

CheckpointStart (sec)Duration (sec)Memory at start (KB)Memory used (KB)
Script start 0.00930.0296 3,167.35164,720.0313
Module start 'content' 0.03880.1239 7,887.382811,542.4219
Module end 'content' 0.16280.0099 19,429.8047420.5391
Script end 0.1726  19,850.3438 

Time accumulators:

 Accumulator Duration (sec) Duration (%) Count Average (sec)
Ini load
Load cache0.01599.2085310.0005
Check MTime0.00834.8227310.0003
Mysql Total
Database connection0.00020.133810.0002
Mysqli_queries0.00543.1455630.0001
Looping result0.00060.3712630.0000
TS translator
TS init0.00402.316930.0013
TS cache load0.00201.160230.0007
TS context load0.00150.877930.0005
Template Total0.110463.930.0368
Template load0.00744.292630.0025
Template processing0.102959.589230.0343
Template load and register function0.00100.564610.0010
states
state_id_array0.00050.267040.0001
state_identifier_array0.00050.316150.0001
Override
Cache load0.00392.2458660.0001
Sytem overhead
Fetch class attribute name0.00563.222870.0008
class_abstraction
Instantiating content class attribute0.00010.029570.0000
General
String conversion0.00000.011020.0000
dbfile0.00170.9929130.0001
Note: percentages do not add up to 100% because some accumulators overlap

Templates used to render the page:

UsageRequested templateTemplateTemplate loadedEditOverride
1node/view/full.tplfull/folder.tplextension/ezwebin/design/ezwebin/override/templates/full/folder.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezstring.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezstring.tplEdit templateOverride template
3content/datatype/view/ezxmltext.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltext.tplEdit templateOverride template
4content/datatype/view/ezxmltags/paragraph.tpl<No override>extension/ezwebin/design/ezwebin/templates/content/datatype/view/ezxmltags/paragraph.tplEdit templateOverride template
25content/datatype/view/ezxmltags/emphasize.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltags/emphasize.tplEdit templateOverride template
5content/datatype/view/ezxmltags/line.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltags/line.tplEdit templateOverride template
3content/datatype/view/ezbinaryfile.tpl<No override>extension/ezwebin/design/ezwebin/templates/content/datatype/view/ezbinaryfile.tplEdit templateOverride template
19content/datatype/view/ezxmltags/li.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltags/li.tplEdit templateOverride template
2content/datatype/view/ezxmltags/ul.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltags/ul.tplEdit templateOverride template
1pagelayout.tpl<No override>extension/byhistorisk/design/byhistorisk/templates/pagelayout.tplEdit templateOverride template
1setup/debug_toolbar.tpl<No override>design/standard/templates/setup/debug_toolbar.tplEdit templateOverride template
 Number of times templates used: 65
 Number of unique templates used: 11

Time used to render debug report: 0.0003 secs