Stavangeren nr. 3 2013

Innhold:

  • Side 3 Leder Av Harald Sig. Pedersen
  • Side 5 Rusk i byens blinkende øye. Hva bunnslammet i Breiavatnet kan fortelle om Stavangers tidlige historie Av Asbjørn Simonsen
  • Side 17 Spora i jorda – livets memoarer Av Paula Utigard Sandvik
  • Side 33 Mellomalderbyen Stavanger Geir Atle Ersland
  • Side 43 Fjernsyn – nærsyn – vidsyn: Stavanger sett på avstand Av Øystein Ekroll
  • Side 53 Stavanger domkirke – den menneskelige katedralen Av Morten Stige
  • Side 65 Merker og spor på bygningsstein av kleber Av Ann Kathrine Meeks Hjemgaard
  • Side 79 Stavangerkatedralen i middelalderen Av Inge Bruland
  • Side 95 Bevarte skjelett som arkiv for levd liv: Nye metodar for undersøking av beinmateriale frå Domkyrkja Av Sean Dexter Denham, Hege Ingjerd Hollund,Laura van der Sluis
  • Side 108 Ny restaureringsplan for Stavanger domkirke og bispekapellet – Møte med en middelalderkatedrals sårbarhet Av Live Gram og Per Schjelderup
  • Side 120 Kongsgård – Middelalderens bispegård i Stavanger Av Trond Meling
  • Side 131 Domkirken i Trehusbyen Av Elsa Grimnes

eZ debug

Clear cache:

Quick settings:

Timing: Dec 07 2021 10:07:49
Script start
Timing: Dec 07 2021 10:07:49
Module start 'content'
Timing: Dec 07 2021 10:07:49
Module end 'content'
Debug: ezpI18n::translateText Dec 07 2021 10:07:49
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'eZComments'
Timing: Dec 07 2021 10:07:49
Script end

Main resources:

Total runtime0.1784 sec
Peak memory usage27,136.0000 KB
Database Queries75

Timing points:

CheckpointStart (sec)Duration (sec)Memory at start (KB)Memory used (KB)
Script start 0.00900.0272 3,168.79694,720.1563
Module start 'content' 0.03620.0788 7,888.953110,602.0078
Module end 'content' 0.11500.0633 18,490.96093,935.2031
Script end 0.1783  22,426.1641 

Time accumulators:

 Accumulator Duration (sec) Duration (%) Count Average (sec)
Ini load
Load cache0.01709.5398320.0005
Check MTime0.00844.7063320.0003
Mysql Total
Database connection0.00020.132310.0002
Mysqli_queries0.00874.8971750.0001
Looping result0.00120.6721750.0000
TS translator
TS init0.00402.247530.0013
TS cache load0.00201.112630.0007
TS context load0.00150.839030.0005
Template Total0.117065.630.0390
Template load0.00804.490030.0027
Template processing0.108961.058030.0363
Template load and register function0.00100.568810.0010
states
state_id_array0.00010.070010.0001
state_identifier_array0.00030.147220.0001
Override
Cache load0.00382.1221310.0001
Sytem overhead
Fetch class attribute name0.00271.488520.0013
Fetch class attribute can translate value0.00030.173210.0003
class_abstraction
Instantiating content class attribute0.00000.010620.0000
XML
Image XML parsing0.00090.483010.0009
General
String conversion0.00000.007920.0000
dbfile0.00341.8932180.0002
Note: percentages do not add up to 100% because some accumulators overlap

Templates used to render the page:

UsageRequested templateTemplateTemplate loadedEditOverride
1node/view/full.tplfull/file.tplextension/ezwebin/design/ezwebin/override/templates/full/file.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezxmltext.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltext.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezxmltags/paragraph.tpl<No override>extension/ezwebin/design/ezwebin/templates/content/datatype/view/ezxmltags/paragraph.tplEdit templateOverride template
12content/datatype/view/ezxmltags/emphasize.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltags/emphasize.tplEdit templateOverride template
12content/datatype/view/ezxmltags/li.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltags/li.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezxmltags/ul.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltags/ul.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezbinaryfile.tpl<No override>extension/ezwebin/design/ezwebin/templates/content/datatype/view/ezbinaryfile.tplEdit templateOverride template
1pagelayout.tpl<No override>extension/byhistorisk/design/byhistorisk/templates/pagelayout.tplEdit templateOverride template
1setup/debug_toolbar.tpl<No override>design/standard/templates/setup/debug_toolbar.tplEdit templateOverride template
 Number of times templates used: 31
 Number of unique templates used: 9

Time used to render debug report: 0.0003 secs