2016

Stavangeren nr. 1 2016

Innhold:

Side 7 Det er øynene som ser – Byutvikling i et verneperspektiv Av Britta Goldberg 
Side 13 Årringer i Trehusbyen Av Anne Merethe Skogland
Side 25 Byplaner i Stavanger sentrum – verktøy for sentrumsutvikling 1945–2015 Av Nils Jacobsen
Side 43 Hager, parker og turområder Av Per Th. Grimnes
Side 63 Fremtiden for fortidens industriminner – Hermetikkhovedstaden Stavanger Av Knut Haaland Grøtterud
Side 77 Hva vi verner er historisk bestemt og kulturelt betinget Av Hild Sørby

Stavangeren nr. 2 2016

Innhold:

Side 7 - Sonja Lid, FREDSKONTORET et intet eller alt
Side 17 - Øyvind Ellingsen, Rockegata i Stavanger
Side 25 - Rolf Østbø, Siste tur med ferjå
Side 34 - Jan Gjerde, – Jeg var så defnitivt ingen fnansmann Arne Rettedal og Rogalandsbanken

Stavangeren nr. 3 2016

Innhold:

Side 7 - Fridtjof Riis, Stavanger: Landskapet og geologien
Side 22 - Erik Thoring, Naturminnene på byens hauger
Side 32 - Sveinumg Bang-Andersen, Kongssteenens Faciat, Accurate Maal og Beskrivelse
Side 35 - Sveinumg Bang-Andersen, Om haugen som gav navn til bydelen 35
Side 40 - Gunnar Roaldkvam, Storhaugen
Side 52 - Jone Laugaland, Byhaugen
Side 64 - Bodil Wold Johnsen, Vålandshaugen

eZ debug

Clear cache:

Quick settings:

Timing: Dec 07 2021 11:45:54
Script start
Timing: Dec 07 2021 11:45:54
Module start 'content'
Timing: Dec 07 2021 11:45:55
Module end 'content'
Debug: ezpI18n::translateText Dec 07 2021 11:45:55
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'eZComments'
Timing: Dec 07 2021 11:45:55
Script end

Main resources:

Total runtime0.2187 sec
Peak memory usage27,392.0000 KB
Database Queries113

Timing points:

CheckpointStart (sec)Duration (sec)Memory at start (KB)Memory used (KB)
Script start 0.01490.0310 3,167.35164,720.0313
Module start 'content' 0.04590.1151 7,887.382811,510.6406
Module end 'content' 0.16100.0576 19,398.02343,328.1953
Script end 0.2187  22,726.2188 

Time accumulators:

 Accumulator Duration (sec) Duration (%) Count Average (sec)
Ini load
Load cache0.01838.3684340.0005
Check MTime0.00964.3908340.0003
Mysql Total
Database connection0.00020.112910.0002
Mysqli_queries0.01145.18951130.0001
Looping result0.00160.71501130.0000
TS translator
TS init0.00431.967230.0014
TS cache load0.00200.917230.0007
TS context load0.00140.661930.0005
Template Total0.145566.530.0485
Template load0.00833.772130.0028
Template processing0.137262.729830.0457
Template load and register function0.00110.484610.0011
states
state_id_array0.00050.220340.0001
state_identifier_array0.00060.267550.0001
Override
Cache load0.00411.8622470.0001
Sytem overhead
Fetch class attribute name0.00552.530070.0008
Fetch class attribute can translate value0.00030.145310.0003
class_abstraction
Instantiating content class attribute0.00010.025270.0000
XML
Image XML parsing0.00090.404210.0009
General
String conversion0.00000.007720.0000
dbfile0.00371.6740200.0002
Note: percentages do not add up to 100% because some accumulators overlap

Templates used to render the page:

UsageRequested templateTemplateTemplate loadedEditOverride
1node/view/full.tplfull/folder.tplextension/ezwebin/design/ezwebin/override/templates/full/folder.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezstring.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezstring.tplEdit templateOverride template
3content/datatype/view/ezxmltext.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltext.tplEdit templateOverride template
6content/datatype/view/ezxmltags/paragraph.tpl<No override>extension/ezwebin/design/ezwebin/templates/content/datatype/view/ezxmltags/paragraph.tplEdit templateOverride template
16content/datatype/view/ezxmltags/emphasize.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltags/emphasize.tplEdit templateOverride template
14content/datatype/view/ezxmltags/line.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltags/line.tplEdit templateOverride template
3content/datatype/view/ezbinaryfile.tpl<No override>extension/ezwebin/design/ezwebin/templates/content/datatype/view/ezbinaryfile.tplEdit templateOverride template
1pagelayout.tpl<No override>extension/byhistorisk/design/byhistorisk/templates/pagelayout.tplEdit templateOverride template
1setup/debug_toolbar.tpl<No override>design/standard/templates/setup/debug_toolbar.tplEdit templateOverride template
 Number of times templates used: 46
 Number of unique templates used: 9

Time used to render debug report: 0.0003 secs