2018

Stavangeren nr. 1 2018

Innhold:

Side 6 - Harald Hamre, Skipsfarten i Stavanger
Side 14 - Elisabeth Lønnå, To kapteinskoner i seilskute- og dampskipstiden
Side 28 - Tønnes Thorsen, Stavangerske – Kystflåtens første 100 år
Side 63 - Anne Tove Austbø, Kailangs fra Sandvigå til Drollehålå
Side 73 - Ole Kallelid, Husrom og hjerterom for sjømenn
Side 85 - Erik Thoring, Melkebøndene stiftet rederi – 91 år på fjorden med Riskafjord II
Side 97 - Robeijne Verstegen, De flytende kulturminnene Fra antikvarisk vern til motor for byliv

Stavangeren nr. 2 2018

Innhold:

Side 7 - Sven Egil Omdal, Det sto kvinner bak
Side 29 - Lars Olsen Neby, Bygg som aldri ble bygget
Side 43 - Jan Gjerde, Industriforstaden Hillevåg 1894 – 1960

Stavangeren nr. 3 2018

Innhold:

Side 6 - Magne Olsen, JMJ – journalisten som var Jesusbarnets egen soldat
Side 16 - Engwall Pahr-Iversen, «1ste Mai skulde være et arbeider-blad i ordets fulde betydning»
Side 38 - Arvid Weber-Skjærpe, VESTKYSTEN – et kortvarig aviseventyr
Side 46 - Per Asbjørn Holst, Sagaen om Patrioten – illegal avis i Stavanger våren 1942
Side 68 - Roar Hagen, Avistegninger i Stavanger
Side 82 -Torfinn Jåsund, Kuriøse bidrag til Stavangers avishistorie 1769-2018

eZ debug

Clear cache:

Quick settings:

Timing: Dec 07 2021 11:52:58
Script start
Timing: Dec 07 2021 11:52:58
Module start 'content'
Timing: Dec 07 2021 11:52:59
Module end 'content'
Debug: ezpI18n::translateText Dec 07 2021 11:52:59
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'eZComments'
Timing: Dec 07 2021 11:52:59
Script end

Main resources:

Total runtime0.2048 sec
Peak memory usage27,392.0000 KB
Database Queries113

Timing points:

CheckpointStart (sec)Duration (sec)Memory at start (KB)Memory used (KB)
Script start 0.00880.0306 3,168.45314,720.0391
Module start 'content' 0.03940.1086 7,888.492211,509.3750
Module end 'content' 0.14800.0567 19,397.86723,327.9219
Script end 0.2047  22,725.7891 

Time accumulators:

 Accumulator Duration (sec) Duration (%) Count Average (sec)
Ini load
Load cache0.01778.6246340.0005
Check MTime0.00914.4288340.0003
Mysql Total
Database connection0.00030.154410.0003
Mysqli_queries0.01105.35151130.0001
Looping result0.00150.75111130.0000
TS translator
TS init0.00391.921130.0013
TS cache load0.00190.947930.0006
TS context load0.00140.702330.0005
Template Total0.142269.430.0474
Template load0.00743.619730.0025
Template processing0.134765.784630.0449
Template load and register function0.00100.473610.0010
states
state_id_array0.00040.215940.0001
state_identifier_array0.00050.266650.0001
Override
Cache load0.00361.7658460.0001
Sytem overhead
Fetch class attribute name0.00552.687570.0008
Fetch class attribute can translate value0.00030.153310.0003
class_abstraction
Instantiating content class attribute0.00000.022770.0000
XML
Image XML parsing0.00090.436110.0009
General
String conversion0.00000.007820.0000
dbfile0.00351.7327200.0002
Note: percentages do not add up to 100% because some accumulators overlap

Templates used to render the page:

UsageRequested templateTemplateTemplate loadedEditOverride
1node/view/full.tplfull/folder.tplextension/ezwebin/design/ezwebin/override/templates/full/folder.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezstring.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezstring.tplEdit templateOverride template
3content/datatype/view/ezxmltext.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltext.tplEdit templateOverride template
6content/datatype/view/ezxmltags/paragraph.tpl<No override>extension/ezwebin/design/ezwebin/templates/content/datatype/view/ezxmltags/paragraph.tplEdit templateOverride template
16content/datatype/view/ezxmltags/emphasize.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltags/emphasize.tplEdit templateOverride template
13content/datatype/view/ezxmltags/line.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltags/line.tplEdit templateOverride template
3content/datatype/view/ezbinaryfile.tpl<No override>extension/ezwebin/design/ezwebin/templates/content/datatype/view/ezbinaryfile.tplEdit templateOverride template
1pagelayout.tpl<No override>extension/byhistorisk/design/byhistorisk/templates/pagelayout.tplEdit templateOverride template
1setup/debug_toolbar.tpl<No override>design/standard/templates/setup/debug_toolbar.tplEdit templateOverride template
 Number of times templates used: 45
 Number of unique templates used: 9

Time used to render debug report: 0.0003 secs