2007

Stavangeren nr.1 2007

Innhold

  • Side 3: Leder Av Hans Eyvind Næss
  • Side 4: Innkalling til årsmøte
  • Side 6: Årsberetning 2006
  • Side 10: Meieriene i Stavanger Av Jan Gjerde
  • Side 17: Henrik Paulsen - med ett århundre i ballast Av Gunnar A. Skadberg
  • Side 23: «Pokker og franzoser.» Historisk snitt i den rogalanske helsekroppen Av Hans Eyvind Næss
  • Side 31: « Fornøyelsen » og Bjergsted Folkepark Av Kjell Ernst Rundquist og Mette Ellingsen
  • Side 35: Barndomsminner fra Stavanger på slutten av 1930-tallet (3) Av Hans Jakob Andreassen
  • Side 46: Kampen for «De tre søstre» Av Jan Gjerde

Stavangeren nr.2 2007

Innhold

  • Side 3: Leder Av Hans Eyvind Næss
  • Side 4: De siste års utgravninger i Stavangers historie av Stan Reed
  • Side 13: Vilhelm Søiland, den siste bøkker i Stavanger av Jan Gjerde
  • Side 20: «Tiltal enhver bonde høflig» Av Erling Sømme Kielland
  • Side 25: Ahasverus Crequi dit la Roche Av Randi Folkestad
  • Side 29: Barndomsminner fra Stavanger på slutten av 1930-tallet (4) Av Hans Jakob Andreassen
  • Side 34: Et tilbakeblikk på Stavanger Tegneskole Av Jan Gjerde
  • Side 40: Admiral Cruys - Kvitsøykorset Av Jørg Hviding

Stavangeren nr.3 2007

Innhold

  • Side 3: Leder Av Hans E. Næss
  • Side 4: En gave til byen av Jan Gjerde
  • Side 7: Kongsgata 45 - «Charlottenlund» av Gunnar A. Skadberg
  • Side 13: Kjente du Inger Waage? Av Jan Gjerde
  • Side 17: Lars Hertervigs mesén: Hans Gabriel Buckholm Sundt Av Gunnar A. Skadberg
  • Side 28: Barndomsminner fra Stavanger på slutten av 1930-tallet (5) Av Hans Jakob Andreassen

Stavangeren nr.4 2007

Innhold

  • Side 3: Leder Av Hans E. Næss
  • Side 4: Store Marøy - hjem for bønder, alkoholikere og karantenedyr av Erik Thoring
  • Side 10: Skipsverft og reperbaner i Stavanger av Harald Hamre
  • Side 21: Gullsmed Bernhard Hansen AS 1906 - 2006 Av Bente Gro Olsen
  • Side 27: Kommunegård/Bispegård/Hotell/Brannstasjon Av Gunnar A. Skadberg

eZ debug

Clear cache:

Quick settings:

Timing: Dec 09 2021 09:44:00
Script start
Timing: Dec 09 2021 09:44:00
Module start 'content'
Timing: Dec 09 2021 09:44:00
Module end 'content'
Debug: ezpI18n::translateText Dec 09 2021 09:44:00
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'eZComments'
Timing: Dec 09 2021 09:44:00
Script end

Main resources:

Total runtime0.2412 sec
Peak memory usage22,784.0000 KB
Database Queries74

Timing points:

CheckpointStart (sec)Duration (sec)Memory at start (KB)Memory used (KB)
Script start 0.01230.0279 3,167.00784,719.9531
Module start 'content' 0.04020.1912 7,886.960911,623.9141
Module end 'content' 0.23140.0098 19,510.8750420.9141
Script end 0.2411  19,931.7891 

Time accumulators:

 Accumulator Duration (sec) Duration (%) Count Average (sec)
Ini load
Load cache0.01556.4244310.0005
Check MTime0.00813.3718310.0003
Mysql Total
Database connection0.00020.094510.0002
Mysqli_queries0.00642.6439740.0001
Looping result0.00080.3217740.0000
TS translator
TS init0.00401.642830.0013
TS cache load0.00190.791030.0006
TS context load0.00140.580130.0005
Template Total0.176773.230.0589
Template load0.00743.053930.0025
Template processing0.169370.164030.0564
Template load and register function0.00100.398810.0010
states
state_id_array0.00060.237250.0001
state_identifier_array0.00070.274360.0001
Override
Cache load0.00461.91301360.0000
Sytem overhead
Fetch class attribute name0.00572.357490.0006
class_abstraction
Instantiating content class attribute0.00010.024690.0000
General
String conversion0.00000.007020.0000
dbfile0.00170.7214140.0001
Note: percentages do not add up to 100% because some accumulators overlap

Templates used to render the page:

UsageRequested templateTemplateTemplate loadedEditOverride
1node/view/full.tplfull/folder.tplextension/ezwebin/design/ezwebin/override/templates/full/folder.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezstring.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezstring.tplEdit templateOverride template
4content/datatype/view/ezxmltext.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltext.tplEdit templateOverride template
32content/datatype/view/ezxmltags/strong.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltags/strong.tplEdit templateOverride template
4content/datatype/view/ezxmltags/paragraph.tpl<No override>extension/ezwebin/design/ezwebin/templates/content/datatype/view/ezxmltags/paragraph.tplEdit templateOverride template
26content/datatype/view/ezxmltags/emphasize.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltags/emphasize.tplEdit templateOverride template
28content/datatype/view/ezxmltags/li.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltags/li.tplEdit templateOverride template
4content/datatype/view/ezxmltags/ul.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltags/ul.tplEdit templateOverride template
4content/datatype/view/ezbinaryfile.tpl<No override>extension/ezwebin/design/ezwebin/templates/content/datatype/view/ezbinaryfile.tplEdit templateOverride template
1pagelayout.tpl<No override>extension/byhistorisk/design/byhistorisk/templates/pagelayout.tplEdit templateOverride template
1setup/debug_toolbar.tpl<No override>design/standard/templates/setup/debug_toolbar.tplEdit templateOverride template
 Number of times templates used: 106
 Number of unique templates used: 11

Time used to render debug report: 0.0003 secs