Byhistorisk Forening Stavanger Hjemmeside / Om byhistorisk forening

Om byhistorisk forening

Byhistorisk Forening Stavanger ble stiftet i 1991. Foreningens formål er ”å formidle kunnskap om Stavanger og skape interesse for byens historie og egenart”.

Her på våre nettsider får du en meget allsidig presentasjon av hva vi gjør og har gjort, men også av ulike sider ved byens historie. I tillegg finner du ”lenker” til sider som utdyper den informasjonen du finner hos oss.

Foreningen er upolitisk, men vi ser det som en viktig oppgave å bringe byhistoriske spørsmål i fokus i media og inn på den politiske dagsorden. Dette søker vi å oppnå gjennom deltakelse i den offentlige debatt og ved konkrete initiativ.

Med vennlig hilsen

Harald Sig. Pedersen

leder.

eZ debug

Clear cache:

Quick settings:

Timing: Dec 09 2021 08:21:59
Script start
Timing: Dec 09 2021 08:21:59
Module start 'content'
Timing: Dec 09 2021 08:21:59
Module end 'content'
Debug: ezpI18n::translateText Dec 09 2021 08:21:59
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'eZComments'
Timing: Dec 09 2021 08:21:59
Script end

Main resources:

Total runtime0.1383 sec
Peak memory usage22,016.0000 KB
Database Queries29

Timing points:

CheckpointStart (sec)Duration (sec)Memory at start (KB)Memory used (KB)
Script start 0.01170.0320 3,166.92194,720.0703
Module start 'content' 0.04370.0679 7,886.992210,370.9141
Module end 'content' 0.11160.0266 18,257.90631,991.7188
Script end 0.1382  20,249.6250 

Time accumulators:

 Accumulator Duration (sec) Duration (%) Count Average (sec)
Ini load
Load cache0.017212.4541310.0006
Check MTime0.00906.5389310.0003
Mysql Total
Database connection0.00030.229310.0003
Mysqli_queries0.00302.1896290.0001
Looping result0.00040.3048290.0000
TS translator
TS init0.00453.231630.0015
TS cache load0.00211.495430.0007
TS context load0.00151.089030.0005
Template Total0.065747.530.0219
Template load0.00846.086330.0028
Template processing0.057241.390330.0191
Template load and register function0.00100.703610.0010
states
state_id_array0.00010.094010.0001
state_identifier_array0.00030.189520.0001
Override
Cache load0.00392.7858120.0003
Sytem overhead
Fetch class attribute name0.00523.772930.0017
class_abstraction
Instantiating content class attribute0.00000.019330.0000
General
String conversion0.00000.012220.0000
dbfile0.00221.6100130.0002
Note: percentages do not add up to 100% because some accumulators overlap

Templates used to render the page:

UsageRequested templateTemplateTemplate loadedEditOverride
1node/view/full.tplfull/folder.tplextension/ezwebin/design/ezwebin/override/templates/full/folder.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezstring.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezstring.tplEdit templateOverride template
2content/datatype/view/ezxmltext.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltext.tplEdit templateOverride template
2content/datatype/view/ezxmltags/paragraph.tpl<No override>extension/ezwebin/design/ezwebin/templates/content/datatype/view/ezxmltags/paragraph.tplEdit templateOverride template
1pagelayout.tpl<No override>extension/byhistorisk/design/byhistorisk/templates/pagelayout.tplEdit templateOverride template
1setup/debug_toolbar.tpl<No override>design/standard/templates/setup/debug_toolbar.tplEdit templateOverride template
 Number of times templates used: 8
 Number of unique templates used: 6

Time used to render debug report: 0.0003 secs