Byhistorisk Forening Stavanger Hjemmeside / Årringer i byhistorien / 1200

1200

1272

Bybrann

Domkirken blir sterkt skadet. Gjenreises og utvides i gotisk stil.
Se også årstall 1125.

1275

St. Peters hospital

Biskop Torgils bygger Hospitalet på Pedersgjerde som "Almisse"- og pleiested for fattige og syke.

1297

Kongsgård

Bispegården, nå Kongsgård, omtales for første gang. Opprinnelig var den kanskje kongsgård for Magnus Lagabøter.

eZ debug

Clear cache:

Quick settings:

Timing: Dec 07 2021 10:57:49
Script start
Timing: Dec 07 2021 10:57:49
Module start 'content'
Timing: Dec 07 2021 10:57:49
Module end 'content'
Debug: ezpI18n::translateText Dec 07 2021 10:57:49
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'eZComments'
Timing: Dec 07 2021 10:57:49
Script end

Main resources:

Total runtime0.1534 sec
Peak memory usage24,064.0000 KB
Database Queries64

Timing points:

CheckpointStart (sec)Duration (sec)Memory at start (KB)Memory used (KB)
Script start 0.00890.0277 3,168.26564,720.1484
Module start 'content' 0.03670.0924 7,888.414112,825.8438
Module end 'content' 0.12910.0242 20,714.25781,571.9297
Script end 0.1533  22,286.1875 

Time accumulators:

 Accumulator Duration (sec) Duration (%) Count Average (sec)
Ini load
Load cache0.016310.6460320.0005
Check MTime0.00865.5865320.0003
Mysql Total
Database connection0.00020.160410.0002
Mysqli_queries0.00714.5982640.0001
Looping result0.00100.6452640.0000
TS translator
TS init0.00392.527430.0013
TS cache load0.00191.228730.0006
TS context load0.00140.902330.0005
Template Total0.093360.830.0311
Template load0.00744.812530.0025
Template processing0.085955.984630.0286
Template load and register function0.00100.629210.0010
states
state_id_array0.00050.310940.0001
state_identifier_array0.00060.390050.0001
Override
Cache load0.00342.2083170.0002
Sytem overhead
Fetch class attribute name0.00412.673540.0010
Fetch class attribute can translate value0.00030.201330.0001
class_abstraction
Instantiating content class attribute0.00000.020240.0000
XML
Image XML parsing0.00030.177230.0001
General
String conversion0.00000.010420.0000
dbfile0.00211.3734130.0002
Note: percentages do not add up to 100% because some accumulators overlap

Templates used to render the page:

UsageRequested templateTemplateTemplate loadedEditOverride
1node/view/full.tplfull/folder.tplextension/ezwebin/design/ezwebin/override/templates/full/folder.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezstring.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezstring.tplEdit templateOverride template
3content/datatype/view/ezxmltext.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltext.tplEdit templateOverride template
3content/datatype/view/ezxmltags/strong.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltags/strong.tplEdit templateOverride template
4content/datatype/view/ezxmltags/paragraph.tpl<No override>extension/ezwebin/design/ezwebin/templates/content/datatype/view/ezxmltags/paragraph.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezxmltags/line.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltags/line.tplEdit templateOverride template
1pagelayout.tpl<No override>extension/byhistorisk/design/byhistorisk/templates/pagelayout.tplEdit templateOverride template
1setup/debug_toolbar.tpl<No override>design/standard/templates/setup/debug_toolbar.tplEdit templateOverride template
 Number of times templates used: 15
 Number of unique templates used: 8

Time used to render debug report: 0.0003 secs