1996

Stavangeren nr.1 1996

Innhold:

  • Side 3: Fra visjon til virkelighet av E. Sømme Kielland
  • Side 4: Årsmøtet av E. Sømme Kielland
  • Side 5: Styrets beretning av E. Sømme Kielland
  • Side 7: Halvbøndene på Ledaal av E. Sømme Kielland
  • Side 10: Bilde fra en gammel by av E. Sømme Kielland
  • Side 12: Brevspalte av E. Sømme Kielland
  • Side 14: Gatenavn kan fortelle byhistorie av J. Gjerde
  • Side 19: Minneord!

Stavangeren nr.2 1996

Innhold:

  • Side 3: Leder av E. Sømme Kielland
  • Side 4: Johs. Conradsen - en hermetikkpioner med sosialt engasjement av Helge Vatne
  • Side 8: Jærbu-versjon om Stavanger 1851
  • Side 10: Bilde fia en gammel by av J. Gjerde
  • Side 12: Byvandring på Vestre Platå av Bjørn K. Aarre
  • Side 13: Grossereren på Stokka som drev mølle på «Rudlå» av Bjørn K. Aarre
  • Side 16: Gartner Poulsson - en «grønn» ildsjel av J. Gjerde

Stavangeren nr.3 1996

Innhold:

  • Side 3: Leder av E. Sømme Kielland
  • Side 4: Slektstavle for familien Kielland av Bjørn K. Aarre
  • Side 8: Godtzen-epitaflet i Stavanger Domkirke av A. Kielland
  • Side 12: Brev
  • Side 13: Bydagen 2. juli
  • Side 14: Domkirken gjennom tidene av Jan Ivarson
  • Side 16: Hver høst gikk vi på nøst av E. Sømme Kielland
  • Side 18: Byvandring: Kirkegaten i sentrum
  • Side 20: Egenesmøllen
  • Side 21:Tjæresteinen
  • Side 23:Kulturhistorie i lettfattelig form av Lars Vaage

Stavangeren nr.4 1996

Innhold:

  • Side 3: Leder av E. Sømme Kielland
  • Side 4: Om et hus i Oscarsgate av Thorleif K. Aarre
  • Side 8:Fem år med Byhistorisk Forening av E. Sømme Kielland
  • Side l I: Litt om byvåpenet av Jan Gjerde
  • Side 15: Fra byens styre og stell 1847
  • Side 16: Fagerlid
  • Side 21: Krøyer-kveld i Kunstmuseet av Gunnar A. Skadberg
  • Side 22: Byvandring på Søre-Sunde

eZ debug

Clear cache:

Quick settings:

Timing: Dec 09 2021 10:03:13
Script start
Timing: Dec 09 2021 10:03:13
Module start 'content'
Timing: Dec 09 2021 10:03:13
Module end 'content'
Debug: ezpI18n::translateText Dec 09 2021 10:03:13
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'eZComments'
Timing: Dec 09 2021 10:03:13
Script end

Main resources:

Total runtime0.2473 sec
Peak memory usage23,040.0000 KB
Database Queries80

Timing points:

CheckpointStart (sec)Duration (sec)Memory at start (KB)Memory used (KB)
Script start 0.00900.0293 3,166.99224,720.0078
Module start 'content' 0.03830.1851 7,887.000011,635.4453
Module end 'content' 0.22340.0238 19,522.44531,581.6484
Script end 0.2472  21,104.0938 

Time accumulators:

 Accumulator Duration (sec) Duration (%) Count Average (sec)
Ini load
Load cache0.01706.8567330.0005
Check MTime0.00873.4993330.0003
Mysql Total
Database connection0.00030.122910.0003
Mysqli_queries0.00732.9554800.0001
Looping result0.00090.3726800.0000
TS translator
TS init0.00461.875830.0015
TS cache load0.00210.839830.0007
TS context load0.00150.609430.0005
Template Total0.180272.930.0601
Template load0.00763.059930.0025
Template processing0.172569.770530.0575
Template load and register function0.00100.415210.0010
states
state_id_array0.00060.244750.0001
state_identifier_array0.00070.285560.0001
Override
Cache load0.00441.79281120.0000
Sytem overhead
Fetch class attribute name0.00552.243090.0006
class_abstraction
Instantiating content class attribute0.00010.025490.0000
General
String conversion0.00000.012520.0000
dbfile0.00281.1441170.0002
Note: percentages do not add up to 100% because some accumulators overlap

Templates used to render the page:

UsageRequested templateTemplateTemplate loadedEditOverride
1node/view/full.tplfull/folder.tplextension/ezwebin/design/ezwebin/override/templates/full/folder.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezstring.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezstring.tplEdit templateOverride template
4content/datatype/view/ezxmltext.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltext.tplEdit templateOverride template
4content/datatype/view/ezxmltags/header.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltags/header.tplEdit templateOverride template
34content/datatype/view/ezxmltags/strong.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltags/strong.tplEdit templateOverride template
24content/datatype/view/ezxmltags/emphasize.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltags/emphasize.tplEdit templateOverride template
34content/datatype/view/ezxmltags/li.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltags/li.tplEdit templateOverride template
4content/datatype/view/ezxmltags/ul.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltags/ul.tplEdit templateOverride template
4content/datatype/view/ezbinaryfile.tpl<No override>extension/ezwebin/design/ezwebin/templates/content/datatype/view/ezbinaryfile.tplEdit templateOverride template
1pagelayout.tpl<No override>extension/byhistorisk/design/byhistorisk/templates/pagelayout.tplEdit templateOverride template
1setup/debug_toolbar.tpl<No override>design/standard/templates/setup/debug_toolbar.tplEdit templateOverride template
 Number of times templates used: 112
 Number of unique templates used: 11

Time used to render debug report: 0.0003 secs