1999

Stavangeren nr.1 1999

Innhold:

  • Side 2: Tusenårsstedet
  • Side 3: Leder: 1999
  • Side 5: Opprustning av Parken
  • Side 12: Ladegård kirkegård av Sverre Heskestad
  • Side 15: Byhistorisk skilting 1999
  • Side 16: Glimt fia det gamle Stavanger av Halvor Pedersen
  • Side 17: Da posten kom til Stavanger - del II av Kåre Mossige
  • Side 22: Kongsgård - tusenårsjubileet - middelalderbiblioteket av Ivar Walde
  • Side 26: Min byhistoriske samvittighet av Ivar Salomonsen
  • Side 27: En slekts skjebne av Harald Sommerfeldt Schmidt

Stavangeren nr.2 1999

Innhold:

  • Side 3: Ved Kiellands grav av Leif Johan Sevland
  • Side 4: Domkirkens restaurering av Ove Hagir
  • Side 8: Fra Trankebar til Breiavatnet av Gunnar A Skadberg
  • Side l4: Worsehuset finnes fortsatt av Halvor Pedersen
  • Side l8: Tobakksproduksjonen i Stavanger 1940-45 av Oddvar Høiland
  • Side 22: Stavangrt i reformasjonsårhundret av E.A. Erichsen
  • Side 28: Samfunnsbyggeren som forbygde seg av Jan Gjerde
  • Side30: Styrets beretning , Årsmøtet

Stavangeren nr.3 1999

Innhold:

  • Stavangers grunnleggelse - knyttet til Erling Skjalgssons tid? Innspill til nydikusjon og forskning... av Torgrim Titlestad, Førsteamanuensis, dr. philos. Høgskolen i Stavanger

Stavangeren nr.4 1999

Innhold:

Side 3: En synlig Kielland

Side 5: Middelthon om Kielland

Side 9: Gestapokjelleren på Eiganes av E. Kåre Johannessen

Side 13: Zack - hvorfor går du med kalosjer?

Side 18: Kongsgård jubilerer, av Halvor Pedersen

Side 20: Forruna og «Kjemien» av Kjell StahL Johannesen

Side 23: På en søyle står en trist forfatter av Randi Folkestad

Side 28: Brente mandler og pannekaker med syltetøy

Side 30: Kielland og pengene av jan Gjerde

eZ debug

Clear cache:

Quick settings:

Timing: Dec 09 2021 08:47:41
Script start
Timing: Dec 09 2021 08:47:41
Module start 'content'
Timing: Dec 09 2021 08:47:42
Module end 'content'
Debug: ezpI18n::translateText Dec 09 2021 08:47:42
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'eZComments'
Timing: Dec 09 2021 08:47:42
Script end

Main resources:

Total runtime0.3313 sec
Peak memory usage27,392.0000 KB
Database Queries124

Timing points:

CheckpointStart (sec)Duration (sec)Memory at start (KB)Memory used (KB)
Script start 0.00910.0301 3,166.99224,720.0078
Module start 'content' 0.03920.2180 7,887.000011,611.7266
Module end 'content' 0.25720.0740 19,498.72663,329.5859
Script end 0.3312  22,828.3125 

Time accumulators:

 Accumulator Duration (sec) Duration (%) Count Average (sec)
Ini load
Load cache0.02136.4408340.0006
Check MTime0.01063.2005340.0003
Mysql Total
Database connection0.00030.084810.0003
Mysqli_queries0.01434.32831240.0001
Looping result0.00230.68161240.0000
TS translator
TS init0.00531.597630.0018
TS cache load0.00260.786030.0009
TS context load0.00180.530730.0006
Template Total0.263579.530.0878
Template load0.01083.251930.0036
Template processing0.252776.262130.0842
Template load and register function0.00110.331110.0011
states
state_id_array0.00080.244150.0002
state_identifier_array0.00090.276760.0002
Override
Cache load0.00601.8005940.0001
Sytem overhead
Fetch class attribute name0.00782.346890.0009
Fetch class attribute can translate value0.00040.106010.0004
class_abstraction
Instantiating content class attribute0.00010.029190.0000
XML
Image XML parsing0.00100.299410.0010
General
String conversion0.00000.004820.0000
dbfile0.00411.2496210.0002
Note: percentages do not add up to 100% because some accumulators overlap

Templates used to render the page:

UsageRequested templateTemplateTemplate loadedEditOverride
1node/view/full.tplfull/folder.tplextension/ezwebin/design/ezwebin/override/templates/full/folder.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezstring.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezstring.tplEdit templateOverride template
4content/datatype/view/ezxmltext.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltext.tplEdit templateOverride template
4content/datatype/view/ezxmltags/header.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltags/header.tplEdit templateOverride template
28content/datatype/view/ezxmltags/strong.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltags/strong.tplEdit templateOverride template
19content/datatype/view/ezxmltags/li.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltags/li.tplEdit templateOverride template
19content/datatype/view/ezxmltags/emphasize.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltags/emphasize.tplEdit templateOverride template
3content/datatype/view/ezxmltags/ul.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltags/ul.tplEdit templateOverride template
4content/datatype/view/ezbinaryfile.tpl<No override>extension/ezwebin/design/ezwebin/templates/content/datatype/view/ezbinaryfile.tplEdit templateOverride template
9content/datatype/view/ezxmltags/paragraph.tpl<No override>extension/ezwebin/design/ezwebin/templates/content/datatype/view/ezxmltags/paragraph.tplEdit templateOverride template
1pagelayout.tpl<No override>extension/byhistorisk/design/byhistorisk/templates/pagelayout.tplEdit templateOverride template
1setup/debug_toolbar.tpl<No override>design/standard/templates/setup/debug_toolbar.tplEdit templateOverride template
 Number of times templates used: 94
 Number of unique templates used: 12

Time used to render debug report: 0.0004 secs