2005

Stavangeren nr.1 2005

Innhold

  • Side 3: Leder Av Berit M. Grande
  • Side 4: Hertervig-huset i gode hender - enn så lenge Av Jan Gjerde Hans
  • Side 7: Fra krigens saga: En farlig ferd for frihet og fred Av Reidar Frafjord
  • Side 12: Den grønne båren Av «JOKER»
  • Side 17: Valbergtårnet del II Av Gunnar A. Skadberg
  • Side 26: Et blikk på Stavanger 1905 del II Av Jan Gjerde
  • Side 37: Medlemsoversikt

Stavangeren nr.2 2005

Innhold

  • Side 3: Leder Av Berit M. Grande
  • Side 4: «Då ska me bu udpå Bakkeland» Av Reidar Frafjord
  • Side 11: Et blikk på Stavanger 1905 III Av Jan Gjerde
  • Side 19: Fra krigens saga (2): Et vemodig vågestykke mot vest Av Reidar Frafjord
  • Side 22: Stavanger - bruden er gifteferdig Av Stavanger Aftenblad 1946
  • Side 23: Historien om Elisabeth Johannesdatter Mallevold og Jentesteinen i Sørmarka november 1821 Av Mari Anne Næsheim Hall
  • Side 25: Tidegeilen Av Gunnar A. Skadberg
  • Side 30: Titlestad og Stavangers eldste tid Av Jan Gjerde
  • Side 34: Referat fra Årsmøtet

Stavangeren nr.3 2005

Innhold

  • Side 3: Leder Av Berit M. Grande
  • Side 4: Dreyer - mappen 1957 (nr.2) Av Anders Bærheim
  • Side 13: Fra krigens saga (3): Treet i Oranienburg Av Einar Kåre Johannessen
  • Side 19: Kampen skole - 80 år i tiden Av Reidar Frafjord
  • Side 27: Lærarutdanninga i Stavanger - 50 år Av Sigmund Sunnanå
  • Side 33: Da Stavanger var liten Av Erling Sømme Kielland

Stavangeren nr.4 2005

Innhold

  • Side 3: Leder Av Berit M. Grande
  • Side 4: Bekkelund Av Gunnar A. Skadberg
  • Side 7: Rosemine Naatlepige i skomakerstaden Stavanger Av Bente Gro Olsen
  • Side 12: Gamle hager - hagekunsten i Stavanger Av Per Th. Grimnes og Heidi K. Urtegård
  • Side 17: «Heia SIF i hundre år» (bokanmeldelse) Av Reidar Frafjord
  • Side 19: Fra krigens saga (4): Hansen-familiens krigsinnsats Av Jan Gjerde
  • Side 29: Du grønne, glitrende tre god dag Av Unnleiv Bergsgard
  • Side 31: Vær og hverdag i Stavanger for 130 år siden Av Reidar Frafjord
  • Side 35: Rasmus Pederson Thu - ein allsidig og spennande Stavanger-fotograf Av Lisabet Risa

eZ debug

Clear cache:

Quick settings:

Timing: Dec 09 2021 09:46:13
Script start
Timing: Dec 09 2021 09:46:13
Module start 'content'
Timing: Dec 09 2021 09:46:13
Module end 'content'
Debug: ezpI18n::translateText Dec 09 2021 09:46:13
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'eZComments'
Timing: Dec 09 2021 09:46:13
Script end

Main resources:

Total runtime0.3179 sec
Peak memory usage27,392.0000 KB
Database Queries124

Timing points:

CheckpointStart (sec)Duration (sec)Memory at start (KB)Memory used (KB)
Script start 0.01220.0334 3,166.99224,720.0078
Module start 'content' 0.04560.2055 7,887.000011,636.9844
Module end 'content' 0.25110.0667 19,523.98443,329.8125
Script end 0.3178  22,853.7969 

Time accumulators:

 Accumulator Duration (sec) Duration (%) Count Average (sec)
Ini load
Load cache0.01915.9984340.0006
Check MTime0.00983.0922340.0003
Mysql Total
Database connection0.00050.152210.0005
Mysqli_queries0.01253.94171240.0001
Looping result0.00200.63451240.0000
TS translator
TS init0.00451.413830.0015
TS cache load0.00220.690030.0007
TS context load0.00160.513030.0005
Template Total0.244476.930.0815
Template load0.00842.631630.0028
Template processing0.236074.220230.0787
Template load and register function0.00110.350410.0011
states
state_id_array0.00060.193150.0001
state_identifier_array0.00070.227760.0001
Override
Cache load0.00511.59591310.0000
Sytem overhead
Fetch class attribute name0.00631.983190.0007
Fetch class attribute can translate value0.00030.100910.0003
class_abstraction
Instantiating content class attribute0.00010.021490.0000
XML
Image XML parsing0.00150.465810.0015
General
String conversion0.00000.005720.0000
dbfile0.00411.2842210.0002
Note: percentages do not add up to 100% because some accumulators overlap

Templates used to render the page:

UsageRequested templateTemplateTemplate loadedEditOverride
1node/view/full.tplfull/folder.tplextension/ezwebin/design/ezwebin/override/templates/full/folder.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezstring.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezstring.tplEdit templateOverride template
4content/datatype/view/ezxmltext.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltext.tplEdit templateOverride template
35content/datatype/view/ezxmltags/strong.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltags/strong.tplEdit templateOverride template
4content/datatype/view/ezxmltags/paragraph.tpl<No override>extension/ezwebin/design/ezwebin/templates/content/datatype/view/ezxmltags/paragraph.tplEdit templateOverride template
31content/datatype/view/ezxmltags/emphasize.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltags/emphasize.tplEdit templateOverride template
31content/datatype/view/ezxmltags/li.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltags/li.tplEdit templateOverride template
4content/datatype/view/ezxmltags/ul.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltags/ul.tplEdit templateOverride template
4content/datatype/view/ezbinaryfile.tpl<No override>extension/ezwebin/design/ezwebin/templates/content/datatype/view/ezbinaryfile.tplEdit templateOverride template
1pagelayout.tpl<No override>extension/byhistorisk/design/byhistorisk/templates/pagelayout.tplEdit templateOverride template
1setup/debug_toolbar.tpl<No override>design/standard/templates/setup/debug_toolbar.tplEdit templateOverride template
 Number of times templates used: 117
 Number of unique templates used: 11

Time used to render debug report: 0.0003 secs