2006

Stavangeren nr.1 2006

Innhold

  • Side 3: Leder Av Berit M. Grande
  • Side 4: Byfogden som ble en institusjon i byen Av Reidar Frafjord
  • Side 11: Solandsbakken Av Gunnar A. Skadberg
  • Side 19: Minner fra Stavanger, 1885-1900 Av Einar Omdahl
  • Side 25: Kvinner i og på hermetikken Av John Gunnar Johnsen
  • Side 33: Olavsklosteret i Kleiva Av Gunnar A. Skadberg
  • Side 40: Årsberetning 2005

Stavangeren nr.2 2006

Innhold

  • Side 3: Leder Av Berit M. Grande
  • Side 4: Skoleminner fra midten av 1950 - tallet Av Gunnar A. Skadberg
  • Side 12: Oppvekst i Stavanger på 1830- og 1840- tallet Av John Johannessen
  • Side 18: Holme-Egenæs Av Gunnar A. Skadberg
  • Side 27: Barndomsminner fra Stavanger på slutten av 1930-tallet (1) Av Hans Jakob Andreassen
  • Side 40: Byhistorisk epistel fra Tønsbergs Blad Av Hans Jakob Andreassen
  • Side 41: Årsmøteprotokoll

Stavangeren nr.3 2006

Innhold

  • Side 3: Leder Av Berit M. Grande
  • Side 4: Tre myter Av Martin Nag
  • Side 6: En bordvise som kanskje er skrevet av Alexander L. Kielland Av Pål Mitsem
  • Side 11: Til ære for kvinne-pionerer i Matfylket Av Jan Gjerde
  • Side 13: Europeeren Henrik Steffens - universalgeniet fra Stavanger Av Ernst Baasland
  • Side 23: Fylkeslegen - syfilisens gave til Rogaland? Av Hans Eivind Næss
  • Side 29: Barndomsminner fra Stavanger på slutten av 1930-tallet (2) Av Hans Jakob Andreassen

eZ debug

Clear cache:

Quick settings:

Timing: Dec 09 2021 09:21:26
Script start
Timing: Dec 09 2021 09:21:26
Module start 'content'
Timing: Dec 09 2021 09:21:26
Module end 'content'
Debug: ezpI18n::translateText Dec 09 2021 09:21:26
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'eZComments'
Timing: Dec 09 2021 09:21:26
Script end

Main resources:

Total runtime0.2479 sec
Peak memory usage27,392.0000 KB
Database Queries113

Timing points:

CheckpointStart (sec)Duration (sec)Memory at start (KB)Memory used (KB)
Script start 0.00930.0279 3,166.99224,720.0078
Module start 'content' 0.03720.1534 7,887.000011,556.8984
Module end 'content' 0.19060.0572 19,443.89843,328.3438
Script end 0.2478  22,772.2422 

Time accumulators:

 Accumulator Duration (sec) Duration (%) Count Average (sec)
Ini load
Load cache0.01726.9261340.0005
Check MTime0.00883.5398340.0003
Mysql Total
Database connection0.00020.096710.0002
Mysqli_queries0.01034.13721130.0001
Looping result0.00160.64561130.0000
TS translator
TS init0.00391.584730.0013
TS cache load0.00190.766530.0006
TS context load0.00140.563230.0005
Template Total0.186475.230.0621
Template load0.00773.086930.0026
Template processing0.178672.054030.0595
Template load and register function0.00100.417110.0010
states
state_id_array0.00050.187040.0001
state_identifier_array0.00050.221150.0001
Override
Cache load0.00421.6957910.0000
Sytem overhead
Fetch class attribute name0.00552.202970.0008
Fetch class attribute can translate value0.00030.129110.0003
class_abstraction
Instantiating content class attribute0.00010.022370.0000
XML
Image XML parsing0.00090.353810.0009
General
String conversion0.00000.006820.0000
dbfile0.00351.4247200.0002
Note: percentages do not add up to 100% because some accumulators overlap

Templates used to render the page:

UsageRequested templateTemplateTemplate loadedEditOverride
1node/view/full.tplfull/folder.tplextension/ezwebin/design/ezwebin/override/templates/full/folder.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezstring.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezstring.tplEdit templateOverride template
3content/datatype/view/ezxmltext.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltext.tplEdit templateOverride template
24content/datatype/view/ezxmltags/strong.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltags/strong.tplEdit templateOverride template
3content/datatype/view/ezxmltags/paragraph.tpl<No override>extension/ezwebin/design/ezwebin/templates/content/datatype/view/ezxmltags/paragraph.tplEdit templateOverride template
20content/datatype/view/ezxmltags/emphasize.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltags/emphasize.tplEdit templateOverride template
21content/datatype/view/ezxmltags/li.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltags/li.tplEdit templateOverride template
3content/datatype/view/ezxmltags/ul.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltags/ul.tplEdit templateOverride template
3content/datatype/view/ezbinaryfile.tpl<No override>extension/ezwebin/design/ezwebin/templates/content/datatype/view/ezbinaryfile.tplEdit templateOverride template
1pagelayout.tpl<No override>extension/byhistorisk/design/byhistorisk/templates/pagelayout.tplEdit templateOverride template
1setup/debug_toolbar.tpl<No override>design/standard/templates/setup/debug_toolbar.tplEdit templateOverride template
 Number of times templates used: 81
 Number of unique templates used: 11

Time used to render debug report: 0.0003 secs