2012

Stavangeren nr. 1 2012

Innhold:

  • Side 1 Leder. Av Harald Sig. Pedersen
  • Side 3 Sammen for en levende by Av ordfører Christine Sagen Helgø
  • Side 5 Hjemløs på Egenesløkkene  – Byoriginal Johan Caspar Møgelstue  5 Av Gunnar Skadberg
  • Side 27 Jens Zetlitz ettermæle Av Pål Mitsem
  • Side 39 Engels MindeAv Gunnar A. Skadberg
  • Side 44 Anders Bertinius Bærem
  • Side 66 Turisttrafikk og TTKAv Grethe Kolbjørnsen
  • Side 69 E-post fra Åshild Helgevold

Stavangeren nr. 2 2012

Innhold:

  • Side 1 Leder. Av Harald Sig. Pedersen
  • Side 3 Hjelmelandsgaten 1 – Liv og levekår 1900-1920 Av Stine Bjørk Storhaug
  • Side 28 Torget 7 – «Hauge på Torget» Av Gunnar A. Skadberg
  • Side 43 Fra Fagerhøi til Furu gård, en kort krønike Av Reidar Frafjord
  • Side 50 – «Ikke dokumentert eller sannsynliggjort»..? Kommentar til en artikkel av Pål Mitsem i Stavangeren. Av Erling S. Kielland
  • Side 54 Medlemmer i Byhistorisk forening Stavanger 2012

Stavangeren nr. 3 2012

Innhold:

  • Side 3 Leder. Av Harald Sig. Pedersen
  • Side 5 Norsk hermetikkmuseum 30 årAv John G. Johnsen
  • Side 9 Hermetikkindustriens betydning for Stavanger Av Piers Crocker
  • Side 18 Brisling – fra ferskt råstoff til hermetisk gull Av Jan Thomas Rosnes
  • Side 32 Barnearbeid i Stavanger Av Ingrid Lise Tjemsland
  • Side 45 «Frisk som en nyblandet Martini» – Samleobjekter fra hermetikk industrien i Stavanger Av Torfinn Jåsund
  • Side 60 Røgede norske sardiner Av Erik Rønning Bergsagel
  • Side 66 Reklamebildets mange formål i mellomkrigstiden Av Ida Charlotte Helleland
  • Side 75 Claus Andersens enke – en industri-gründer i Østre bydel Av Sveinung Bang-Andersen

eZ debug

Clear cache:

Quick settings:

Timing: Dec 09 2021 07:51:27
Script start
Timing: Dec 09 2021 07:51:27
Module start 'content'
Timing: Dec 09 2021 07:51:27
Module end 'content'
Debug: ezpI18n::translateText Dec 09 2021 07:51:27
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'eZComments'
Timing: Dec 09 2021 07:51:27
Script end

Main resources:

Total runtime0.2192 sec
Peak memory usage27,392.0000 KB
Database Queries113

Timing points:

CheckpointStart (sec)Duration (sec)Memory at start (KB)Memory used (KB)
Script start 0.00910.0281 3,166.99224,720.0078
Module start 'content' 0.03710.1213 7,887.000011,502.2344
Module end 'content' 0.15840.0607 19,389.23443,328.2969
Script end 0.2192  22,717.5313 

Time accumulators:

 Accumulator Duration (sec) Duration (%) Count Average (sec)
Ini load
Load cache0.01788.1373340.0005
Check MTime0.00914.1428340.0003
Mysql Total
Database connection0.00020.108510.0002
Mysqli_queries0.01125.11951130.0001
Looping result0.00170.75761130.0000
TS translator
TS init0.00421.912530.0014
TS cache load0.00210.966930.0007
TS context load0.00150.703830.0005
Template Total0.156571.430.0522
Template load0.00863.914330.0029
Template processing0.147867.432530.0493
Template load and register function0.00120.524610.0012
states
state_id_array0.00050.211240.0001
state_identifier_array0.00060.272650.0001
Override
Cache load0.00431.9824500.0001
Sytem overhead
Fetch class attribute name0.00622.839570.0009
Fetch class attribute can translate value0.00030.149110.0003
class_abstraction
Instantiating content class attribute0.00010.024570.0000
XML
Image XML parsing0.00100.438810.0010
General
String conversion0.00000.007720.0000
dbfile0.00351.6166200.0002
Note: percentages do not add up to 100% because some accumulators overlap

Templates used to render the page:

UsageRequested templateTemplateTemplate loadedEditOverride
1node/view/full.tplfull/folder.tplextension/ezwebin/design/ezwebin/override/templates/full/folder.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezstring.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezstring.tplEdit templateOverride template
3content/datatype/view/ezxmltext.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltext.tplEdit templateOverride template
3content/datatype/view/ezxmltags/paragraph.tpl<No override>extension/ezwebin/design/ezwebin/templates/content/datatype/view/ezxmltags/paragraph.tplEdit templateOverride template
9content/datatype/view/ezxmltags/emphasize.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltags/emphasize.tplEdit templateOverride template
9content/datatype/view/ezxmltags/li.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltags/li.tplEdit templateOverride template
3content/datatype/view/ezxmltags/ul.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltags/ul.tplEdit templateOverride template
3content/datatype/view/ezbinaryfile.tpl<No override>extension/ezwebin/design/ezwebin/templates/content/datatype/view/ezbinaryfile.tplEdit templateOverride template
1pagelayout.tpl<No override>extension/byhistorisk/design/byhistorisk/templates/pagelayout.tplEdit templateOverride template
1setup/debug_toolbar.tpl<No override>design/standard/templates/setup/debug_toolbar.tplEdit templateOverride template
 Number of times templates used: 34
 Number of unique templates used: 10

Time used to render debug report: 0.0003 secs