2014

Stavangeren nr. 1-2 2014

Innhold:

Side 3 Leder Av Harald Sig. Pedersen
Side 5 Gratulerer! Av Magnhild Meltveit Kleppa
Side 7 Valget av Peder Valentin Rosenkilde som Stavanger kjøpstads representant til riksforsamlingen på Eidsvoll i 1814 Av Hans Eyvind Næss
Side 31 «Unionspartiet»: Mindretall på Eidsvoll, flertall i Sørvest­Norge?  Av Arne Solli
Side 47 Arnt Møglestue – Stavangers  første stortingsrepresentant  Av Harald Hamre
Side 59 Stavanger under andre verdens krig – i kamp for grunn lovs­ rettighetene  Av Anders Haaland
Side 85 Grunnlovsjubileet i 2114? Av Hallgeir H. Langeland
Side 94 Toget går! – 17. mai i Stavanger

Stavangeren nr. 3 2014

Innhold:

Side 7 Da oljå kom Av Gunnar Berge
Side 23 Et lokalt oljeeventyr i Hinnavågen Av Finn Harald Sandberg
Side 33 Svein Jørpeland – alias Mr. Statfjord, og byggingen av Statfjord A
Side 41 Før oljeindustrien kom til Forus Av Sveinung Bang-Andersen
Side 43 Glimt fra oljeeventyret Av Øyvind Hagen
Side 48 Medaljens bakside: Kielland-katastrofen Av Kian Reme
Side 59 Alternative oljetanker i oljebyen Av Erik Thoring
Side 68 ONS og oljebyen i 40 år Av Leif Johan Sevland
Side 75 Oljehistorie på Kjeringholmen – Norsk Oljemuseum 15 år Av Kristin Øye Gjerde

eZ debug

Clear cache:

Quick settings:

Timing: Dec 09 2021 09:14:01
Script start
Timing: Dec 09 2021 09:14:01
Module start 'content'
Timing: Dec 09 2021 09:14:01
Module end 'content'
Debug: ezpI18n::translateText Dec 09 2021 09:14:01
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'eZComments'
Timing: Dec 09 2021 09:14:01
Script end

Main resources:

Total runtime0.1451 sec
Peak memory usage22,784.0000 KB
Database Queries52

Timing points:

CheckpointStart (sec)Duration (sec)Memory at start (KB)Memory used (KB)
Script start 0.00950.0280 3,166.99224,720.0078
Module start 'content' 0.03740.0969 7,887.000011,459.0313
Module end 'content' 0.13440.0106 19,346.0313418.2891
Script end 0.1449  19,764.3203 

Time accumulators:

 Accumulator Duration (sec) Duration (%) Count Average (sec)
Ini load
Load cache0.015810.9212310.0005
Check MTime0.00835.6940310.0003
Mysql Total
Database connection0.00030.187510.0003
Mysqli_queries0.00543.7425520.0001
Looping result0.00050.3728520.0000
TS translator
TS init0.00392.715530.0013
TS cache load0.00191.306430.0006
TS context load0.00140.958930.0005
Template Total0.084558.230.0282
Template load0.00755.189930.0025
Template processing0.076953.004530.0256
Template load and register function0.00120.854210.0012
states
state_id_array0.00040.254330.0001
state_identifier_array0.00050.328740.0001
Override
Cache load0.00372.5304350.0001
Sytem overhead
Fetch class attribute name0.00553.768650.0011
class_abstraction
Instantiating content class attribute0.00000.026850.0000
General
String conversion0.00000.013120.0000
dbfile0.00151.0552120.0001
Note: percentages do not add up to 100% because some accumulators overlap

Templates used to render the page:

UsageRequested templateTemplateTemplate loadedEditOverride
1node/view/full.tplfull/folder.tplextension/ezwebin/design/ezwebin/override/templates/full/folder.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezstring.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezstring.tplEdit templateOverride template
2content/datatype/view/ezxmltext.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltext.tplEdit templateOverride template
4content/datatype/view/ezxmltags/paragraph.tpl<No override>extension/ezwebin/design/ezwebin/templates/content/datatype/view/ezxmltags/paragraph.tplEdit templateOverride template
8content/datatype/view/ezxmltags/emphasize.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltags/emphasize.tplEdit templateOverride template
9content/datatype/view/ezxmltags/line.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltags/line.tplEdit templateOverride template
2content/datatype/view/ezbinaryfile.tpl<No override>extension/ezwebin/design/ezwebin/templates/content/datatype/view/ezbinaryfile.tplEdit templateOverride template
1pagelayout.tpl<No override>extension/byhistorisk/design/byhistorisk/templates/pagelayout.tplEdit templateOverride template
1setup/debug_toolbar.tpl<No override>design/standard/templates/setup/debug_toolbar.tplEdit templateOverride template
 Number of times templates used: 29
 Number of unique templates used: 9

Time used to render debug report: 0.0003 secs