2015

Stavangeren nr. 1 2015

Innhold:

Side 2 Lederens spalte Av Harald Sig. Pedersen
Side 4 Norem Baade Av Bodil Wold Johnsen
Side 32 Stavanger «Kongelig Toldkammer» Fra 1840 Av Anne Ytterdal
Side 45 Jacob Sømme: Seilskipsreder, politiker og sildespekulant Av Erling K. Sømme Kielland
Side 68 Preikestolen frå Stavanger – ein av landets eldste Av Øystein Ekroll 

Stavangeren nr. 2-3 2015

Innhold:

Side 3 Lederens spalte Av Harald Sig. Pedersen
Side 6 Stavangers 9. april Av Frode Fanebust
Side 24 Gulbrand Lunde og Stavanger 1929-42 Av Jan Magne Arntsen
Side 38 Historien om «De elleve» Av Bernhard Lund
Side 48 Tilintetgjørelsen av jødene i Stavanger Av Frode Sæland
Side 78 Hvem var Moritz Rabinowitz? Av Arne Vestbø
Side 82 Sovjetiske krigsfanger i Stavanger Av Atle Skarsten
Side 98 Naturen og kulturen i krigsårene Av Erik Thoring
Side 104 Å være krigsbarn i Norge Av 
  Side 106 Krigskommunister i Hillevåg Av Anders Johansen
  Side 110 Brødrene Myges tunge skjebne Av Bernhard Lund 
  Side 116 Kunsten å redde sitt liv Av Anders Johansen
Side 122 Tyskertøs – en konstruert historisk identitet Av Kjersti Dybvig
Side 136 Frigjøringen i Stavanger Av Frode Sæland 

eZ debug

Clear cache:

Quick settings:

Timing: Dec 09 2021 08:53:47
Script start
Timing: Dec 09 2021 08:53:47
Module start 'content'
Timing: Dec 09 2021 08:53:47
Module end 'content'
Debug: ezpI18n::translateText Dec 09 2021 08:53:47
Missing translation for message in context: 'kernel/navigationpart' with comment: 'Navigation part'. The untranslated message is: 'eZComments'
Timing: Dec 09 2021 08:53:47
Script end

Main resources:

Total runtime0.2249 sec
Peak memory usage27,392.0000 KB
Database Queries102

Timing points:

CheckpointStart (sec)Duration (sec)Memory at start (KB)Memory used (KB)
Script start 0.01450.0389 3,166.99224,720.0078
Module start 'content' 0.05340.1119 7,887.000011,482.4531
Module end 'content' 0.16530.0595 19,369.45313,327.0703
Script end 0.2248  22,696.5234 

Time accumulators:

 Accumulator Duration (sec) Duration (%) Count Average (sec)
Ini load
Load cache0.02008.8708340.0006
Check MTime0.01034.5957340.0003
Mysql Total
Database connection0.00040.165810.0004
Mysqli_queries0.00934.15501020.0001
Looping result0.00150.66901020.0000
TS translator
TS init0.00411.834830.0014
TS cache load0.00210.930930.0007
TS context load0.00160.709030.0005
Template Total0.146765.230.0489
Template load0.00753.341330.0025
Template processing0.139161.834730.0464
Template load and register function0.00100.456210.0010
states
state_id_array0.00030.152930.0001
state_identifier_array0.00050.212040.0001
Override
Cache load0.00371.6660500.0001
Sytem overhead
Fetch class attribute name0.00602.682150.0012
Fetch class attribute can translate value0.00030.155610.0003
class_abstraction
Instantiating content class attribute0.00000.017450.0000
XML
Image XML parsing0.00100.426310.0010
General
String conversion0.00000.008920.0000
dbfile0.00351.5456190.0002
Note: percentages do not add up to 100% because some accumulators overlap

Templates used to render the page:

UsageRequested templateTemplateTemplate loadedEditOverride
1node/view/full.tplfull/folder.tplextension/ezwebin/design/ezwebin/override/templates/full/folder.tplEdit templateOverride template
1content/datatype/view/ezstring.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezstring.tplEdit templateOverride template
2content/datatype/view/ezxmltext.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltext.tplEdit templateOverride template
4content/datatype/view/ezxmltags/paragraph.tpl<No override>extension/ezwebin/design/ezwebin/templates/content/datatype/view/ezxmltags/paragraph.tplEdit templateOverride template
19content/datatype/view/ezxmltags/emphasize.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltags/emphasize.tplEdit templateOverride template
17content/datatype/view/ezxmltags/line.tpl<No override>design/standard/templates/content/datatype/view/ezxmltags/line.tplEdit templateOverride template
2content/datatype/view/ezbinaryfile.tpl<No override>extension/ezwebin/design/ezwebin/templates/content/datatype/view/ezbinaryfile.tplEdit templateOverride template
1pagelayout.tpl<No override>extension/byhistorisk/design/byhistorisk/templates/pagelayout.tplEdit templateOverride template
1setup/debug_toolbar.tpl<No override>design/standard/templates/setup/debug_toolbar.tplEdit templateOverride template
 Number of times templates used: 48
 Number of unique templates used: 9

Time used to render debug report: 0.0003 secs